Uniq İstanbul Yaratıcılık Yaz Kampı

4-10 Yaş Arası Tüm Yaratıcı Çocukları Bekliyoruz!


Yazının Kategrosi: Blog | Duyurular | Eğitim | haberler | Kütüphane | Yaz Okulları

Uniq İstanbul Yaratıcılık Yaz Kampı

Uniq İstanbul Yaratıcılık Kampı

 

 

Görsel Sanatlar Atölyesi

Bu sınıfta öğrenciler, resim, çizim ve kitap yapımı gibi birçok tekniği ve materyali keşfeder. Yeni teknikler öğrenmenin ve çeşitli mater- yallerle denemenin yanı sıra öğrenciler, kendi orjinal fikirlerini yaratmasını sağlayacak pozitif ve eğlenceli bir çevreye  sokulurlar.

Eğlenceli Bilim

Yaparak yaşayarak öğrenmenin önemi çok büyük! Uygulamalı öğrenimin temelinde de öğrencinin bu sürece aktif katılımı çok önemlidir. Bu nedenle deney yapmak, deneye katılmak, deney yapmayı teşvik etmek gerekir. Çocuk deney yaparken araçları tanır uygun şekilde kullanır, yardımlaşmayı, paylaşmayı öğrenir. Yaptığı her deney sonunda ise bir işi başarmanın hazzını duyar. Öğrencilerimiz, ççevresinden kolayca temin edeceği araçları kullanarak yapacağı deneylerle birçok sorunun yanıtını kendileri bulacaktır.

Sıradışı Düşünme Becerileri

Günlük hayatta karşınıza çıkabilecek sorunları ele alarak bunların üstesinden gelebilmek için sistematik bir düşünme becerisi göster- menize yardım edecek. Sorunların gelişimini aydınlatmak ve tanım- lanmasını sağlamak için temel düşünme becerilerinizi, çözümler üretmek için yaratıcı düşünme becerilerinizi ve alternatif çözümler- ini değerlendirilip en etkili çözüm yollarını bulmak için sorgulama yeteneğinizi kullanmanız gerekecek. Sorun çözmek artık sorun değil. Haydi, Düşünme Becerileri çalışmasına!

Genç Dedektifler

Sırlar dünyasını merak mı ediyorsun? Bizim ile birlikte çıkacağın gizemli yolda hedefe varmak için bazen bir şiirdeki dörtlüğü yorum- layıp çözmen, bazen basit bir sorudaki şaşırtmaya takılmadan cevap vermen, parolanın yerini bulup sırayla şifreye ve hedefe ulaşman gerekecek. Unutma ki, bu çok heyecanlı, zevkli ve beceri isteyen bir oyundur. Takım arkadaşların ile birlikte yardımlaşarak ve paylaşarak şifreleri bulmanın keyfini yaşamak için kendini göstermeye var mısın?

Tiyatro // Sinematografi

Tiyatro sayesinde güvenli bir duruş, etkileyici konuşma, kendini ifade etmede rahatlık, beden ve dilin etkili kullanımı, yaratıcı zekâ, duyarlılık, düş gücünün geliştiğini keşfetmek, bu keşifleri yaparken oyunlar oynamaya doğaçlamalar ve canlandırmalar yapmaya, dünyaca unlu oyuncuların yaşadığı serüvenleri yaşamaya hazır- san seni de aramıza bekleriz. Sinemotografi dersimizde ise film çekiminde gerekli olan teknik ve kuramsal bilgileri öğrenmekle başlıyoruz. Senaryo yazım tekniği, kameraların tanınması, objek- tiflerin kompozisyon üzerindeki etkileri, ışığın estetik yapısı, film çözümleme gibi konular, fotoğraf ve film örnekleri eşliğinde profes- yonel kamera, ışık, ses elemanları kullanılarak film çekiyoruz.

Uygulamalı Matematik

Uygulamalı Matematikçi uygun matematiksel modellerin inşa ve yorumlarıyla doğrudan ilgilenmeli ve diğer bilim dallarıyla iletişim halinde olmalıdır. Gerçek dünyayı anlamak ve onun çeşitli parçalarını insanlığın yararına sunmak için kullanılan bir araca binerek mühendislik, fizik, biyoloji, ekonomi, kimya, tıp gibi çeşitli alanlarda aktif olarak kullanılan uygulamalı matematiği keşfetmek ister misin?

Spor Becerileri

Sportif beceri ve koordinasyon eğitimi çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim programıdır. Belli bir plan ve program çerçevesinde çeşitli aktivite, egzersiz ve oyunlarla çocuğun sürat, denge, kuvvet, esnek- lik ve koordinasyon gibi motor becerilerinde mevcut durumunu, gelişim sürecini ve gelecek için yol haritasını belirler.

Felsefe

İnsan, zekası sayesinde hayatını kolaylaştıran binlerce  şey  icat etti. Bunu yaparken başta elinde bulunan tek ham madde ise aklı ve düşünceleriydi. Düşünebilme yetisi insana varlığını ve evreni keşfetmenin kapılarını açtı. Peki düşünmek çocuklara söylendiği gibi ‘büyük adam olunca’ mı başlar? Ya da çocuklar felsefi sorulara cevap veremezler mi? Aksine filozofları çıldırtan sorular bile çocuk- lar için çocuk oyuncağı haline gelebiliyor. Bizde bu ders ile felse- fenin gizemli yollarına eleştirel düşünme tekniklerini kullanarak çocuk gözüyle yaklaşıyor ve evreni onların gözünden tekrar keşfediyoruz.

1. Dönem 31 Temmuz // 11 Ağustos

2. Dönem 14 Ağustos // 25 Ağustos

Eğitim Yeri :              Unıq  İstanbul  // Maslak

Eğitim Saatleri :      Eğitim hafta içi her gün 09:30    -16:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Ulaşım :                     Servis  imkanı  olacaktır.

Eğitim ücret bilgisi :  Öğrencinin 1 dönem katılım ücreti 1.500 TL

Öğrencinin 2 Döneme  katılım ücreti 2.700 TL (Öğlen yemek ücreti dahildir.)

Ücret Kapsamı :        Akademik program + kitap, eğitim materyalleri + Sertifika

 Banka Hesap Bilgileri :

 Ziraat  Bankası  –  Kosuyolu  Subesi

Hesap adı : Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Egitim ve Gelisme Vakfı Iktisadi Isletmesi

IBAN NO : TR92 0001 0020 6878 3682 9650 01

 

(Aileler ücret dekontunu ustunzekalilarmerkezi@gmail.com adresine  göndermeleri gerekmektedir.)

TÜRKİYE ÜSTÜN ZEKÂLILAR YÜKSEL EĞİTİM VAKFI

Katip Salih Sk. No: 112 Koşuyolu, 34718 Kadıköy – İstanbul

TEL: (0216) 326 81 88 – 340 85 991

GSM: 0 545 236 61 20 info@tuzyev.org | www.ustunzekalilarmerkezi.org

www.tuzyev.org

0216 326 8188 0545 236 6120

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Bizi Twitterda Takip Edin

Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişim Vakfı

Tüzyev Vakfı olarak, Wisc-R, Wisc-4, Torrence ve Standford Binnet testlerini uygulayan, değerlendiren ve bu testlerde Üstün Zekalı, Üstün Yetenekli ve/veya Üstün Potansiyelli olarak tanılanan çocukların eğitimini dünya standartlarında uygulayan bir vakıftır.