Üstün Potansiyelli Öğrencilere Eğitim Veren Tüzyev’den Borusan Çalışanlarına Özel İndirim!


Yazının Kategrosi: Borusan

ÇOCUĞUNUZ ÜSTÜN ZEKALI OLABİLİR

 

Kurumumuzda Yapılan Testler Hakkında Bilgi Edinmek İçin Lütfen Tıklayınız

 

BORUSAN HOLDİNG ÇALIŞANLARINA ÖZEL TÜZYEV VAKFI MOZAİK EĞİTİM KURUMLARI’NDA %15 EĞİTİM İNDİRİMİ!

ANAOKULUMUZU FARKLI KILAN ÖZELLİKLER

Anasınıfımıza 3 yaşından itibaren öğrenci alınmaktadır. Öncelikle her çocuğun kendi ilgi ve yetenek alanları olduğu düşüncesinden yola çıkarak farklılaştırılmış bir müfredat uygulanmaktadır. Ancak tüm çocukların ortak özellikleri çocuk olmalarıdır ve en temel ihtiyaçları SEVGİ, İLGİ ve Disiplindir.Anaokulumuzda, okul öncesi öğretmenlerimiz çocuklarımızın gelişimlerini takip eder, duygusal bağı kurar, onlar için şefkatli güven ortamını oluşturur. Çok geniş yelpazede ilgi alanları ile tanışan öğrencilerimiz branş öğretmenleri tarafından derslerini alırlar. Astronomi, Fende Yaratıcılık, Eğlenceli Matematik, Felsefe, Bilimsel Aşçılık, Duygusal Zeka vb. Böylece ihtiyaçları olan ve merak ettikleri alanlarla küçük yaşta karşılaşırlar. Zihinsel olarak hak ettikleri doygunluğa erişirler.Öğrencilerimizin gelişimleri gözlem ve yaşlarına uygun testlerle rehberlik servisimiz tarafından yapılmaktadır.

 

 

İLKOKULUMUZU FARKLI KILAN ÖZELLİKLER

Mozaik İlkokulunda derslerimiz farklılaştırılmış eğitim müfredatı uygulayabilecek yetenekte ve yeterlilikte öğretmenlerce verilir. Sınıf öğretmenlerimiz çift ana dallıdır.(Özel Eğitim + Sınıf Öğretmeni) Sınıf öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz gün boyunca, her derste ve tenefüste birliktedirler. Bunun yanında anasınıfımızda da olduğu gibi branş derslerini de alan öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Kendi okulumuza özgü farklılaştırılmış ve
derin öğrenmeye hizmet eden müfredatımız uygulanır. Sınıf mevcutlarımız 10 ile 15 öğrenci arasında sınırlıdır.
Öğrencinin hızına göre ilerlemesi gereken derslerde (İngilizce –matematik vb.)seviye grupları yapılarak öğrencinin hak ettiği eğitimi alması sağlanır. Öğrencilerimiz müfredat derslerimizden sonra; küçükler sınıf öğretmeni ile büyükler mentör öğretmenleri ile günlük pekiştirici çalışmalarını ve araştırma görevlerini yaparlar. Son bir saatlik zaman diliminde de çalışmalarına seçmeli kulüpler olarak atölyelerde devam ederler.Atölye çalışmalarımıza BİLİM –SANAT ve SPOR ana başlıklarıyla ihtiyaca göre alt dallara ayrılarak proje tabanlı çalışmalarını gerçekleştirmektedirler.

 

 

ORTAOKULUMUZU FARKLI KILAN ÖZELLİKLER

Eğitim kurumumuzda tüm dersler çocuklarımızın muhakeme yeteneklerini geliştirmelerine, analiz etmelerine değerlendirme ve sentez yapmalarına olanak tanıyacak şekilde hazırlanır. Müfredat tematik olarak işlenir.Öğrencilerimizin problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık alanlarını geliştirecek şekilde tüm konular detaylı olarak işlenerek özümsenir.Her çeşit test tekniği ölçme ve değerlendirme olarak kullanılır. Konuların öğrenilmesinde uygulama aşaması çok değerlidir. Okulumuzda öğrencilerimiz proje tabanlı çalışarak mentörlük
uygulamaları yaparlar.Atölyeleri ve laboratuarları verimli olarak kullanırlar.Böylece, kalıcı bir öğrenme gerçekleşmiş olur. Sınav stresi yaşamadan, tekrara düşmeden hedefe doğru adımlarla ilerleyen vizyonu olan bireyler yetişir. Yine ilkokulumuzdaki gibi seviye grupları az öğrenci ile çalışma; etütler, atölyeler ortaokulumuzda da mevcuttur.Öğrenci merkezli çalışan okulumuzda öğrencilerimiz hedefleri doğrultusunda yetiştirilirler.

 

 

HAFTA SONU ZENGİNLEŞTİRME PROGRAMI

2008 yılından bugüne İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı ile iş birliği içerisinde Üstün Potansiyelli çocukların hafta içi kendi okullarında aldıkları eğitimin yanı sıra hafta sonları da uzman eğitimci kadrosu ilgi alanlarını destekleyip zeka ve yetenek alanlarını geliştirmelerine imkan sağlamaktadır.Eğitimlerimiz Avrupa Yakası İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü, Anadolu yakası Ataşehir Merkez binamızda gerçekleşmektedir. İstanbul dışında TÜZYEV İzmir, ve Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi iş birlikleriyle hafta sonu eğitimleri gerçekleşmektedir. Ayrıca Zenginleştirme Programlarımız, kariyerinde üstün potansiyelli bireyler ile çalışma ayrıcalığını elde etmek isteyen uzman adaylarına staj imkanı sunmakta, staj süresince başarılı bulunan adaylar Tüzyev Vakfı Mozaik Eğitim Kurumları ailesine katılmaktadır.

2017 / 2018 Hafta Sonu Zenginleştirme Programını İncelemek İçin Lütfen Tıklayınız

 

YAZ PROGRAMI

Tüm dünya da üstün potansiyelli ve dahi çocuklara uygulanan programlara baktığımızda yaz okullarının çok büyük öneme sahip olduğunu görürüz. Yaz tatillerini etkili ve verimli geçirmek isteyen üstün potansiyelli çocuklar yaz programlarıyla, ilgi alanlarını desteklemekte zekâ ve yetenek alanlarını geliştirmektedirler. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye Üstün Zekâlılar Yüksel Eğitim ve Gelişim Vakfı işbirliği ile birçok ülkede ‘’Üstün Potansiyelli” çocuklar için uygulanan eğitim modellerini, uzman eğitimci kadrosu ile gerçekleştirmektedir.

2016 / 2017 Yaz Programını İncelemek İçin Lütfen Tıklayınız

 

BORUSAN HOLDİNG ÇALIŞANLARINA ÖZEL YURT DIŞI EĞİTİMLERİMİZDE %10 İNDİRİM

 

 

San Francisco Silikon Vadisi Teknoloji ve Los Angeles Bilim Gezisini İncelemek İçin Lütfen Tıklayınız

2018 İtalya Sanat Eğitimini İncelemek İçin Lütfen Tıklayınız

 

 

2018 İTALYA’DA SANAT EĞİTİMİ

Hafta içi her gün 09:00 – 16:30 arası Floransa’nın seçkin sanat okullarından Florence Art School’da ve Floransa’nın ünlü sanat dolu meydanlarında çizim, kolaj, heykel, suluboya, buluşlar, sanat tarihi, illüstrasyon, boyama, geri dönüşüm malzemeler, mozaik, oyunlar ve dahası. Müze ziyaretleri ve çevre gezileri.

8 – 14 yaş arasındaki her çocuk için uygundur.

         Sanat aracılığıyla iletişim: 

Sanat aracılığıyla iletişim çok güçlü bir öğrenme deneyimidir. Öğretmenlerimiz eğlenceli ve anlamlı bir şekilde bireysel yaratıcılık ve gelişime ilham verecek ve ateşleyecek yeteneğe sahip profesyonel sanatçılardır.

 

 

SAN FRANCİSCO SİLİKON VADİSİ TEKNOLOJİ ve LOS ANGELES BİLİM GEZİSİ

Ülke        :  Amerika Birleşik Devletleri

Şehirler   :  San Francisco, San Jose, Los Angeles, Hollywood, Beverly Hills, Pasadena

Tarih       :  20 / 06 / 2018 – 28 / 06 / 2018  (8 gün 9 gece)

Astrofizikçi Dr.Umut Yıldız, 3 gün boyunca vereceği astronomi, uzay teknolojileri ve

Mars seminerlerinin yanında Kaliforniya Bilim Merkezi, Griffith Gözlemevi ve Caltech

gezilerinde eşlik ederek buralardaki önemli bilim ve teknoloji hikayelerini anlatacak.

22 Haziran 2018 Astronomi eğitimi (Yıldızlar, galaksiler, evrendeki yerimiz)

23 Haziran 2018 Uzay teknolojileri eğitimi (Derin uzay misyonları)

24 Haziran 2018 Mars eğitimi (Mars’a yolculuk, Mars koşulları, Mars’ta yaşam)

          Eğitsel Geziler:

 • Silikon Vadisi gezisi
 • NASA Ames Araştırma Merkezi ziyareti
 • Bilgisayar Tarihi Müzesi
 • TheThechMuseum of Innovation
 • Kaliforniya Bilimler Akademisi
 • Stanford ve Berkeley Üniversiteleri kampüs tanıtımı
 • Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü (Caltech) kampüs tanıtımı
 • NASA Jet PropulsionLaboratory giriş kapısı

            Eğlence    :

 • Universal Studios Hollywood giriş biletleri
 • San Francisco, San Jose, Los Angeles, Hollywoord Beverly Hills, Santa Monica,
 • Pasadena şehir gezileri.

İstanbul – San Francisco; San Francisco – Los Angeles; Los Angeles – İstanbul uçak biletleri

– Amerika daki bütün transferler – 7 gece otel konaklama – kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

– Vize harçı, seyahat sağlık sigortası, yurtdışı çıkış harcı dahil olan paket programımıza

7 – 15 yaş arası tüm öğrenciler katılabilir.


Etiketler :Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bizi Twitterda Takip Edin

Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişim Vakfı

Tüzyev Vakfı olarak, Wisc-R, Wisc-4, Torrence ve Standford Binnet testlerini uygulayan, değerlendiren ve bu testlerde Üstün Zekalı, Üstün Yetenekli ve/veya Üstün Potansiyelli olarak tanılanan çocukların eğitimini dünya standartlarında uygulayan bir vakıftır.