Eğitimci Profili


Yazının Kategrosi: Eğitim

EĞİTİMCİ PROFİLİ

Okul Müdürü:

Ölçme değerlendirme , aktif öğrenme ve tam öğrenme modelleri üzerine çalışmalarda bulunmuş ve aynı zamanda  müfredat geliştirme ve basılı yayın ekibinde aktif olarak yer aldı.Prof .Doç Dr.Aysun UMAY başkanlığında İlkokullar için matematik kitabı komisyonunda görev yaptı.

Düşünme Becerileri Öğretmeni:

İstanbul Üniversitesi Üstün Zekalıların Eğitimi Anabilim Dalı’ndan mezun olmuştur.  Üstün potansiyelli çocuklar ile çalışan proje ve programlarda yer almaya başladı. Bir dönem Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra Hizmetiçi Eğitim Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Zihinsel Engellliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika programına katıldı. Sonrasında çeşitli aile danışmanlık merkezlerinde bireysel\grup eğitim danışmalığı yaptı. 3 yıldır da üstün potansiyelli öğrenciler ile birlikte örgün eğitim\yaz okulu ve kış okulu programlarında düşünme becerileri , matematik ve okuma-yazma branşlarında yapmaktadır.

Sınıf Öğretmenleri :

İstanbul Üniversitesi Üstün Zekalıların Eğitimi Anabilim Dalı sınıf öğretmenliği mezunu ve  Ege Üniversitesi sınıf öğretmenliğinden mezun olan aynı zamanda kimi sınıf öğretmenlerimiz özel eğitim öğretmenliği ve bilgisayar öğretmenliği konusunda çift ana dal yapmış ulusal ve uluslararası olmak üzere üstünler, yaratılıcık üzerine çeşitli eğitimler almıştır..

Fen Bilgisi Öğretmeni :

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Lisans mezunu. Yüksek Lisansını M.B.A olarak Yeditepe Üniversitesinde yapmıştır. Yeditepe üniversitede Yüksek Lisans Tezini verdi. Eğitimci olarak yaptığı ulusal ve uluslar arası çalışmalar, seminerler, konuşmacı olarak katıldığı programlar ve yazdığı kitaplar, aldığı ödüller aşağıda belirtilmiştir.

–  Alabama NASA

–  Space Academy For Educators  Program at the U.S.Space &Rocket Center

Mıknatıslı astronot giysileri tasarlayarak Ay’a giden astronotların üst solunum enfeksiyonundan korunmasını sağlayan bir proje ile Türkiye’den 1. seçilerek 2 öğrenci ile beraber 1 aylık fizik matematik ve uçuş eğitimleri almak üzere NASA uzay kampına katılınmış ve ülkemiz en iyi şekilde temsil edilmiştir.

–  CERN- Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi – fotoelectric effect projesi

IB öğrencileri ve 11. Sınıf öğrencileri ile yapılan fotoelektrik projesi Yeditepe üniversitesi  Prof. Avadis Hacinliyan Hocaya sunulmuş ve onun önerisi ile CERN ‘de paylaşılmak üzre CERN Nükleer Araştırma Merkezinde eğitime gidilmiştir.

1.    Rehber Öğretmen-1 :

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü okurken yine aynı üniversitede İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema bölümünde çift anadal yaptı.. Okulu bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Grubu Öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını tamamladım. 50. yıl Tahran Lisesi’nde stajımı tamamladı 2010-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Medya Okur Yazarlığı Pedagojik Formasyon sertifika aldı. 2012 yılında İstanbul Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı rehberlik sertifika programına katıldı. 2013 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladı. Meslek hayatı boyunca çocuklar ve aileleriyle çalışırken öğrenme, zeka testleri, psikodinamik danışmanlık yaklaşımları, projektif testler, nörobilim, yaratıcı drama, yaratıcılık gibi konularda eğitim aldı ve almaya devam etmektedir.

2.    Rehber Öğretmen-2 :

İnönü Ünv. Psikolajik Danışmanlık ve Rehberlik bölüm mezunu. Klinik Psikoloji  Yüksek Lisans / Ail eve Çift Terapisti. Rehberlik araştırma merkezlerinde  (zeka, dikkat, davranış ) üzerine çalışmış. 9 yıldır üstün potansiyelli çocuklar üzerine tanılama, davranış geliştirme, aile rehberliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra anne –baba ve eğitimcilere yönelik seminerler, çift terapisliği , psiko- sosyal müdahale eğitimi vermektedir.

İngilizce Öğretmenleri:

1.İngilizce Eğitim Kordinatörü: Australia Batman TAFE mezun. Australia ilk yılı üretim müdür yardımcısı, sonrası üretim müdürü olarak 19 yıl çalıştı. 2007 Dil kursu  native İngilizce öğretmeni olarak işe başladı aydı dil kursunun direktörü hemde eğitim müdürü olarak görev aldı. Sonraki yıllarda dil kurslarında öğretmen eğitimlerini ve ders müfradatlarında Acguisition Cycle (edinim döngüsü) sisteminin uygulamasını verimli hale getirilmesi sağladı.

2. İngilizce Öğretmeni : Yeditepe üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatından mezun. Dil okullarında eğitim kordinatörlüğü yapmış, çocuk ve yetişkin İngilizce öğretmenliği ve kurum yöneticiliği pozisyonlarında görev almıştır.

3. İngilizce Öğretmeni: Marmara üniversitesi İngilizce öğretmenliğinden mezun. Yetişkin ve çocuk gruplarından İngilizce –  İspanyolca eğitmenliği yapmıştır.

Astronomi Öğretmenleri:

1- Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Astronomi ve  Uzay Bilimleri Bölümü’nden mezun , aynı zamanda matematik öğretmenliği yaptıktan sonra, 2014 yılından itibaren üstün potansiyelli çocuklara Astronomi, Fen ve Lego dersleri vermeye başladı.  İki yılı aşkın bir süredir üstün potansiyelli çocukların astronomi eğitimi konusunda çalışmalar yapmakta ve Space Camp Turkey’nin Futures Explorer Programı’na öğrencilerimizle katılım göstermekte. Üstün potansiyel çocuklarla ilgili çeşitli eğitimlere ve sempozyumlara katıldı.

2- Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Astronomi ve Uzay Bilimleri Lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. Ulusal ve uluslararası birçok kongreye katılmıştır. Bilim ve toplum projeleri , Tübitak projeleri, AB projelerinde yer almıştır.

Yüksek Lisans Tezi, Prof. Dr. Serdar Evren danışmanlığında “Güneş Sistemindeki Küçük Cisimlerin Gaia ile Astrometrisi”, 2014.

Dinleyici, “Türkiye’deki Teleskoplarla Bilim Çalıştayı”, İstanbul, Mayıs, 2012

Poster Bildirisi, “Gaia ile Asteroit Astrometrisi” VII. Ulusal Astronomi ve Uzay Bilimleri Öğrenci Kongresi, Malatya, 2012.

“Uluslararası Astrometri Yaz Okulu ve Çalıştayı”, Tübitak Ulusal Gözlemevi, Antalya 2011.

Sözlü Bildiri, “Çok Disiplinli Yeni Bir Alan; Astroarkeoloji”, XVII Ulusal Astronomi Kongresi ve VI. Ulusal Öğrenci Astronomi Kongresi, 31 Ağustos-4 Eylül, Adana, 2010.

Dinleyici, “Astrofizikte Manyetik ve Hidrodinamik Süreçler I. Çlıştayı”, 1-3 Şubat 2010.

Lisans Tezi, Prof. Dr. Günay Taş danışmanlığında, ” Astroarkeoloji”, 2010.

Beden Eğitimi :

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Mezunu  formansyonu Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi almıştır aynı zamanda milli sporcudur.

Matematik Öğretmeni:

İstanbul Üniversitesi matematik bölüm mezunu. Ortaokul ve lise matematik öğretmenli yapmıştır. Mimarlık ve ihracat şirket ortaklığı ve Özel pi dersane ve kampus plus dersane kurucusudur. Robotik eğitmenlik sertifikası bulunmaktadır. Üstün potansiyelli çocuklara ve dünyada ilk olan görme engelli çocuklara robotik eğitimi vermiştir. Üstün potansiyelli çocuklarımızda şuan patendi alınan görme engelli bireylere yönelik baston projesini gerçekleştirmiştir.

Bilgisayar Öğretmeni :

İstanbul Üniversitesi – Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri öğretmenliği ve Süleyman Demirel Ünv. Bilgisayar Programcılığından mezundur.  Ortaokulda ders ücretli matematik öğretmenliği yapmıştır. Web tasarım, bilişim teknolojileri, robotik ve kod eğitimleri vermektedir.

Resim Öğretmeni :

Trabzon Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi mezunu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim-iş Öğretmenliği Grafik Tasarım Bölümünü mezunu. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında lösemili çocuklarımız için okulumuz öğrencilerinin çalışmalarından oluşan bir resim sergisi düzenlemiştir.

Müzik Öğretmeni :

İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi mezunu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Sahne Sanatları okullarında eğitmenlik yaptı. . 2014 yılından itibaren London College of Music sertifika programına öğrenci yetiştirmektedir.

Anaokul Öğretmenleri :

Anadolu Ünv. Okul öncesi öğretmenliğinden mezun. ulusal ve uluslararası olmak üzere üstünler , yaratıcılık , çocuk ve iletişim , drama üzerine eğitimler almışlardır.

Sinema Televizyon Öğretmeni :

Ankara Kocatepe Mimar Kemâl Lisesi’nden 2000 yılında mezun oldu ve ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kürek Takımı’nda iki yıl boyunca lisanslı kürekçi olarak bir çok yarışmaya katıldı. 2010 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Radyo – TV ve Sinema Bölümü’nden şeref derecesiyle mezun oldu. İlk iş deneyimi kamera asistanı olarak Derviş Zaim’in Kıbrıs’ta 2009 yılında  çekmiş olduğu “Gölgeler ve Suretler” adlı uzun metraj sinema filmdir. Profesyonel anlamda ilk kameramanlık deneyimi ise yine Zaim’in “Devir” adlı filmiydi. Daha sonra yine aynı yönetmenin  iki filminde kameramanlık yaptı. Son çalıştığı film 2015 yılında çekilen “Şevkat Yerimdar 2” adlı sinema filmidir. Hala birçok sinema ve reklam projelerinde görev yapmaktadır.

Satranç Öğretmeni :      

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunudur. Üniversite hayatı boyunca ilk önce YTÜ Satranç Kulübü başkanlığı yapmış sonrasında da YTÜ Kulüpler Birliği Başkanlığı görevini yerine getirmiş ve birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. Ayrıca bu dönemde Türk Satranç Eğitim ve Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş ve halen bu görevi devam ettirmektedir. Türkiye Satranç Federasyonu ve Türk Satranç Eğitim ve Geliştirme Vakfı’nın 13 senedir birlikte organize ettiği Uluslar arası İstanbul Satranç Festivali’nin organizasyon koordinatörlüğünü yürütmektedir. Ayrıca MSGSÜ Sosyoloji ve Marmara Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi bölümlerinde yüksek lisans eğitimi almıştır. Uluslar arası psikanaliz birliğinin(IPA) Türkiye çalışma grupları olan, İstanbul Psikanaliz Derneği (İPD) ve Psikeİstanbul’un Psikanaliz Seminerleri dizisini bitirmiştir. Klinik Psikoloji enstitüsünden, wisc-r ve rorschach eğitimi sertifikaları vardır.

Drama Öğretmeni :

Eskişehir Üniversitesi  Halkla ilişkiler ve organizasyon bölümünden mezun.  Uluslararası  Şirkette 6 yıl yöneticilik görevi yapmıştır. Milli Eğitimden Drama Sertifikası , oyunculuk ve yönetmenlik sertifikaları bulunmaktadır. 20 yıl oyunculuk yaptı. ( Enis Fosforoğlu Tiyatrosu,  Rutkay Aziz ve Taner Barlas )ile çalıştı. Birçok ödülü bulunmaktadır. (Yönettiği oyunlardan ve oynadığı oyunlardan ödülleri bulunmaktadır. Kültür Bakanlığından Teşekkür belgesi almaya hak kazanmıştır.  Drama yöntemini kullanarak şirket içi eğitimler, Taksim  İlk Yardım Hastanesi başta olmak üzere birçok Kurumda Müşteri ilişkileri, Satış bölümleri ve Şirket içi çalışanların ilişkilerinin güçlendirilmesi konusunda eğitimler, öğretmen eğitimleri vermiştir. Eğitim vermeye devam ediyor. Ayrıca  son sekiz yıldır, Tüzyev yönetiminde Üstün zekalı öğrencilerle drama yöntemi ile Felsefe, Liderlik, Uygarlıklar Tarihi, İletişim dersleri vermeye devam etmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Bizi Twitterda Takip Edin

Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişim Vakfı

Tüzyev Vakfı olarak, Wisc-R, Wisc-4, Torrence ve Standford Binnet testlerini uygulayan, değerlendiren ve bu testlerde Üstün Zekalı, Üstün Yetenekli ve/veya Üstün Potansiyelli olarak tanılanan çocukların eğitimini dünya standartlarında uygulayan bir vakıftır.